KURUMSAL

 

-HAKKIMIZDA

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü, 2005 yılında ruh sağlığı eğitimi alanında lider olma amacıyla çıktığı yolda çok kısa bir sürede önemli başarılara imza atarak eğitim ve danışmanlık alanında saygın bir yer edinmiştir. KKTC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 04.04.2005 tarihinde 339/05 numarası ile onaylanmış olup eğitimler sonucunda verilen sertifikalar KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Onayı ile verilmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli akademisyenler ile birlikte ruh sağlığı alanında faaliyetleri yürüten ve her biri kendine özgü ve geliştirici olan programları ile bütün öğrencilere eğitim alanında fırsat eşitliği sunan bir eğitim kuruluşudur.

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü (CMHI) Direktörü Prof. Dr. Ebru Çakıcı’dır. Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü’nün adresi Sakarya Sokak, Levent 2B Apartmanı, Kat 1. Daire 2, Köşklüçiftlik, Lefkoşa, Mersin 10 / Türkiye’dir.  Telefon numaraları +90 3922277738 ve +90 3922292967’dir. Direktörün e-posta adresi ebru.cakici@ruhsagligienstusu.com‘dur.

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü Amerika Birleşik Devletleri Madde Kullanımı Danışmanları Birliği (NAADAC), Dünya Pozitif ve Transkültürel Psikoterapi Birliği (WAPP) ve KKTC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimleri ile alanında uzman ruh sağlığı çalışanları yetiştirmektedir. Kıbrıs Ruh Sağlığı Ensitüsü 2004’ten itibaren #87228 numarası ile onaylanmış Amerikan Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Danışmanları Birliği (NAADAC) tarafından onaylı Madde Bağımlılığı Terapisti eğitimi hizmeti vermektedir. Ayrıca enstitümüzde Uluslararası Pozitif ve Kültürelarası Psikoterapi Akademisi (ICCP) ve Almanya Wiesbaden Psikoterapi Akademisi (WIAP) onaylı, Pozitif Psikoterapi Eğitimi, Avrupa Beden Psikoterapistler Birliği tarafından onaylı Beden Psikoterapisi Eğitimi, Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü işbirliği ile Psikodrama Eğitimleri ve Motivasyonel Terapi eğitimleri verilmektedir. Aynı zamanda çocuk, ergen, yetişkin psikolojik danışmanlığı, okul danışmanlığı, eğitim ve seminer çalışmaları ile kurumsal danışmanlık konularında hizmet vermekte ve psikolog, psikolojik danışman, rehber öğretmen, öğretmen ve alanda çalışanlara yönelik ise hizmetiçi eğitimler planlamakta, kurumlara özgü pozitif analizler yaparak ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli konularda seminerler düzenlemekteyiz. Bununla birlikte çocuk ve ergenlere, ailelere  yönelik  grupla psikolojik danışma ve psikoeğitim programları düzenlenmekte, ebeveynlere yönelik eğitici çalışmalar yapmaktayız. Merkezimizde bireysel, kurumsal ve profesyonel psikolojik hizmetler; alanında uzman psikologlarca sürdürülmektedir.

-VİZYONUMUZ

Kaliteli bir ruhsal eğitim hizmeti sunarak nitelikli ve donanımlı ruh sağlığı profesyonelleri yetiştirmek temel vizyonumuzdur. Kıbrıs Ruh sağlığı Enstitüsü profesyonel vizyonu, etik ilkelere bağlılığı ve sağladığı somut katkı ile fark yaratır. Psikoterapi ve danışmanlık faaliyetlerinde evrensel kurallar çerçevesinde hizmet sunar. Eğitimde uluslararası literatür ve standartlara uyar, eğitim programlarını sürekli günceller. Katılımcıların profesyonel kariyerlerine ve kurumsal ortaklarına ölçülebilir katkı sağlayacak programlar geliştirir.

 

-MİSYONUMUZ

Kişilerin, performanslarını sürekli geliştirebilecekleri eğitici, kaliteli ve yenilikçi ruh sağlığı alanında eğitim programları oluşturarak doğru, güvenilir ve çözüm odaklı akademik destek vermek misyonumuzdur. Ayrıca  Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü olarak psikolojik danışma ve psikoterapinin insanın varoluşuna anlam kattığına inanıyoruz. Bu amaçla danışanlarımızın varoluşlarına anlam katma yolculuğuna katkı sunarak, kişisel gelişimlerini destekleyip, anlamlı ve tatmin edici bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olmak temel gayemizdir.