YAYINLARIMIZ

Yayınımız Hakkında

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü psikiyatri ve psikoloji alanlarında Kuzey Kıbrıs’taki ilk bilimsel Dergi olan Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi’ni çıkarmaktan gurur duyar.

Basının Eğitim Materyali (Dergi, Kitap, Broşür vs.) ile ilişkisi  2019’lu yıllarda eğitimli toplumlarla oluşturulan matbaa düzenlemeleri ile başlamıştır. Şimdi, sürekli genişleyen ve çeşitlenen bir akademik izleyici ile birlikte ciddi bir deneyim sunmaya başladık.

Yayınımızda mümkün olan en yüksek kaliteyi taahhüt etmenin yanı sıra, yazarlarımızın her birine sağladığımız hizmet düzeyine eşit derecede bağlıyız.

Tüm konularda bilginin yayılmasına olan bağlılığımız doğrultusunda, yazarlara, araştırmalarının dergimizde mümkün olan en geniş kitleye hızlı bir şekilde yayılması için, tam bir destek sağlamaktadır.

Ne bekleyebileceğinizi Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü ile yazar olursanız, şunları dört gözle bekleyebilirsiniz:

  • Yayın öncesinde, sırasında ve sonrasında size yardımcı olacak zengin kaynaklarla her adımda rehberlik edilmektedir.
  • Derginin ilk görünüm çevrimiçi yayın yoluyla daha kısa geri dönüş süreleri sunan verimli bir eş inceleme ve üretim süreci bulunmaktadır.
  • Hem basılı hem de çevrimiçi olarak ayrıntılara dikkat edin ve dergi editörünüzle kişisel iletişim yoluyla destek alınabilir.
  • Çevrimiçi makalelerin çok çeşitli araştırmacılar tarafından kolayca keşfedilmesi, erişilmesi, okunması ve alıntılanmasını sağlamak için yeni platformlar oluşturulmaktadır.
  • Veri arşivleme desteği ve çoğu dergide, ses ve video içeriği dahil olmak üzere multimedya tamamlayıcı materyalleri ve çevrimiçi olarak tam renkli görüntüler yayınlama seçenekleri de bulunmaktadır.
  • Makalenizin, yayınlanırken ilgili yazara teslim edilen bir PDF versiyonu bulunmaktadır.
  • Sürekli gelişen bir ortamda Açık Erişim seçeneği bulunmaktadır.
  • Yayımlandıktan sonra makalenizin etkisini ölçmek ve tanıtmak için bir destek çalışması bulunmaktadır.

Bu sayfalardaki bilgiler, makalenizi hazırlamadan tutun da yayınlandıktan sonra etkisini en üst düzeye çıkarmaya kadar, Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi için bir makale yazma sürecinde sizi yönlendirmek için tasarlanmıştır.

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi’ni ziyaret etmek için tıklayınız…